VIDEOREPORTÁŽ: Ceny za nejvíce inovativní firmu Ústeckého kraje převzaly děčínský Chart Ferox a ústecká Infinity Energy
Jednatel Infinity Energy Jiří Dušek.
Zajímavosti

Ústí nad Labem – Ústecký kraj spolu s Inovačním centrem Ústeckého kraje vyhlásily nejinovativnější firmy regionu za rok 2018. Nejvyšší ocenění převzaly na slavnostním vyhlášení v úterý 5. prosince v Císařském sále Muzea města Ústí nad Labem společnosti Chart Ferox za velké podniky a v kategorii malé střední podniky pak firma Infinity Energy.

Inovace výrobků, služeb a technologií ve firmách z Ústeckého kraje hodnotila odborná komise letos poprvé. Vybírala z celkem 18 přihlášených projektů a ve dvou kategoriích – malé a střední podniky a velké podniky – vyhodnotila vždy tři nejlepší, které získaly věcné i finanční odměny a právo honosit se po dobu jednoho roku označením Inovační firma Ústeckého kraje za rok 2018.

„Zastupitelstvo svým rozhodnutím o schválení ustavení ceny Inovační firma Ústeckého kraje vysílá signál, že náš kraj podporuje inovativní firmy v regionu a považuje je za příklady hodné následování. Cílem soutěže je propagace a podpora inovačního úsilí firem z Ústeckého kraje. Chceme i tímto krokem zviditelnit jejich inovační aktivity, technologie, výrobky a služby, chceme poukázat na řadu zajímavých firem, které díky svým inovacím dosahují úspěchů na evropském či světovém trhu, avšak pro veřejnost zatím nejsou tolik známé. Věřím, že vítězům i ocenění s podporou kraje pomůže při budování vyšší prestiže u jejich partnerů i zákazníků a ostatní firmy inspiruje k inovacím,“ uvedl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

Vítězem kategorie velké podniky se stal děčínský výrobce kryogenních zásobníků pro technické plyny společnost Chart Ferox za nastavení a rozvoj systému inovačních procesů v rámci firmy.

VIDEO

„Projekt společnosti Chart Ferox, to je nejlepší reklama na inovace. Podařilo se jí vybudovat promyšlený inovační ekosystém uvnitř firmy, který jí prakticky kontinuálně umožňuje se zlepšovat, zvyšovat konkurenceschopnost a mimo jiné stojí za každoročním 40% nárůstem obratu i zisků – pro první ročník soutěže nebylo co řešit,“ vysvětluje rozhodnutí poroty ředitel Inovačního centra Ústeckého kraje Tomáš Siviček.

Jako druhou nejlepší vyhodnotila porota v téže kategorii společnost TOS Varnsdorf s jejím mimořádným multifunkčním obráběcím centrem, které je připravené pro uplatnění v tzv. průmyslu 4.0. Na třetím místě pak skončila chomutovská firma Puls Investiční, která se zabývá výrobou a testováním pulsních napájecích zdrojů. Obojí je velmi energeticky náročné, a tak u poroty vzbudila největší ohlas její inovace, která dokáže zpětně využít až 92 % energie spotřebovávané při testu zahořování.
V kategorii malých podniků se vítězem stala ústecká společnost Infinity Energy s jejím stomatologickým softwarem XDENT, který představuje komplexní online řešení pro zubní ordinace. Na ní porota ocenila zejména kontinuální inovování v Česku ojedinělého produktu, kterým se jí v krátkém čase podařilo získat až čtvrtinu českého trhu a dosahuje 100% růstu tržeb každý rok.

Druhé místo v téže kategorii obsadila litvínovská firma Euro Support ManufacturingCzechia, která vyrábí na míru svým zákazníkům katalyzátory pro chemický průmysl a životní prostředí, tedy látky, které urychlují správnou chemickou reakci pro odbourávání škodlivin. Třetí oceněnou byla litvínovská společnost Nanotex Group, která se specializuje na vývoj a výrobu nanovláken. U ní porota ocenila zejména inovativní nalezení odbytiště v zakázkové výrobě a vývoji nanovlákenných produktů pro průmyslové aplikace, čímž se jí otevřely globální trhy významných zákazníků.

Nad rámec uvedených kategorií byla během večera předána rovněž cena společnosti Microsoft, jednoho ze dvou hlavních partnerů soutěže. Její zástupce ocenil začínající ústeckou firmu Edhance, která vytváří výukové aplikace pro interaktivní tabule do škol a jejímž cílem je modernizovat výukové materiály i samotné vzdělávání mladé generace pomocí moderních technologií.

První ročník soutěže regionálních inovačních firem pořádal Ústecký kraj a Inovační centrum Ústeckého kraje, které zároveň během večera oslavilo tři roky od svého založení. Odborným partnerem soutěže byly agentura CzechInvest a Krajská hospodářská komora Ústeckého kraje. Hlavními partnery soutěže byly Komerční banka a společnost Microsoft.

Ceny za jednotlivé firmy převzali:

Velké firmy:

1. Chart Ferox – ředitel Bronislav Převrátil
2. TOS Varnsdorf – finanční ředitel Radek Rozsypal
3. Puls Investiční – ředitel pro globální výrobu Puls Group Luděk Hodic

Malé a střední firmy:

1. Infinity Energy – spolujednatel Jiří Dušek
2. Euro Support ManufacturingCzechia – vedoucí výzkumu a vývoje Jan Valenta
3. Nanotex Group – manažerka projektu Marcela Munzarová

O Inovačním centrum Ústeckého kraje (ICUK)

Inovační centrum Ústeckého kraje založily v listopadu 2015 společně Ústecký kraj, Univerzita Jana Evangelisty Purkyně a Krajská hospodářská komor Ústeckého kraje. Jeho cílem je podpora podnikání, inovací ve firmách a spolupráce výzkumných organizací a firemního sektoru. ICUK pořádá např. festival start-upů FestUp, nabízí inkubační a akcelerační programy na podporu podnikání, a spolu s Ústeckým krajem spravuje dotační program na podporu spolupráce firem a výzkumných organizací Inovační vouchery. Společně jsou rovněž vyhlašovatelem soutěže Inovační firma Ústeckého kraje.

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru