Most - Městská policie Most připravila již počtvrté dotazníkový Průzkum pocitu bezpečí mosteckých občanů, jehož cílem je získat od veřejnosti informace, na jaké priority v oblasti bezpečnosti se má podle občanů vedení města a městské policie zaměřit v roce 2021. Dotazník je možné vyplnit do 31. 12. 2020 on-line z počítače mobilu či tabletu.
Díky každoročnímu opakování průzkumu s využitím podobných otázek je možné vyhodnotit vývoj situace v různých oblastech týkajících se bezpečnosti v roce 2020 v porovnání s roky 2017-2019.
„Porovnání výsledků průzkumu nám také pomůže ukázat, kde se podařilo pocit bezpečí občanů zlepšit. Tak je možné dlouhodobě sledovat vývoj pocitu bezpečí obyvatel a vnímání bezpečnostní situace ve městě Most z pohledu lidí, kteří v něm žijí,“ vysvětlila Veronika Loucká, manažerka prevence kriminality města Mostu, smysl opakování dotazníkového šetření.
Po vyhodnocení průzkumu bude město směřovat priority v oblasti bezpečnosti podle potřeb různých skupin obyvatel a také upravovat práci strážníků a pracovníků prevence kriminality tak, aby došlo ke zvýšení pocitu bezpečí všech občanů města na různých místech a realizovala se žádoucí opatření.
On-line dotazník - Průzkum pocitu bezpečí mosteckých občanů 2020
Dotazník ke stažení - MS Word [DOCX, 83 kB]
„Odpovědi občanů v Průzkumu pocitu bezpečí jsou pro nás důležitým zdrojem informací a také cennou zpětnou vazbou hodnotící naši činnost. Například letos jsme umístili šest nových kamerových bodů do lokalit, kde jsme zaznamenali zvýšení přestupkové činnosti nebo zvýšení počtu přijatých oznámení. To korespondovalo s výstupy z průzkumu, že se v těchto lokalitách snížil pocit bezpečí občanů. Také jsme zvýšili počet strážníků a posílili pěší hlídky v sociálně vyloučených lokalitách. Díky průzkumu víme, že se jedná o smysluplné kroky, které veřejnost ocení,“ uvedl ředitel Městské policie Most Jaroslav Hrvol.
V loňském roce dokonce ředitel městské policie Jaroslav Hrvol a manažerka prevence kriminality Veronika Loucká představili Průzkum pocitu bezpečí a jeho využití pro plánování práce městské policie a prevence kriminality na mezinárodní odborné konferenci v Brně jako inovativní příklad dobré praxe participace veřejnosti na zvýšení pocitu bezpečí ve městě.
Vyplnění dotazníku zabere přibližně 10 minut. Dotazníky jsou k dispozici také v tištěné formě a jsou k vyzvednutí na recepci Magistrátu města Mostu, kam je mohou respondenti anonymně vhodit do připravené schránky.