Mostecko - Ty měly grády, co? Pondělní sněhové přeháňky, které řádily ve všech nadmořských výškách, fakt stály za to. Přinejmenším některé z nich. V Ústeckém kraji se nejvíce nadřela srážkoměrná stanice v krušnohorské Tisé (okres Ústí nad Labem), která mezi půlnocí a pozdním večerem zachytila hnedle 9 mm srážek. Na Klínech, v Nové Vsi v Horách nebo ve Varnsdorfu spadlo mezi 6 až 8 mm srážek. Na druhém konci tabulky se ocitl Žatec s 1 mm srážek, na záda mu s 2 mm srážek dýchal Most spolu s Chomutovem, Teplicemi, Ústím nad Labem...
Vůbec nejutahanější stanicí v Česku byla ta v Pohorské Vsi v jihočeských Novohradských horách, protože v ní skončilo přes 16 mm srážek. Avšak bacha, v TOP 5 bychom našli i stanici Klínovec, které se podařilo „ulovit“ přes 14 mm srážek. Na hřebenech Krkonoš pořád leží až přes 1,3 metru sněhu, Krušné hory mohou jen tiše závidět. A snad se radovat z toho, že Krkonoše trochu zchudnou, protože se dost oteplí. Navíc ne nasucho, jak prozrazuje titulek...
28. března: Ranní minima kolem 0 až -4 °C, odpolední maxima okolo 2 až 6 °C. Nad ránem a dopoledne až skoro jasno, jinak spíše oblačno a sem tam sněhánka.
29. března: Ranní minima kolem 1 až -3 °C, odpolední maxima okolo 6 až 10 °C. Do cca 15:00 SELČ oblačno až zataženo, pak přechodně až polojasno. Srážky ne.
30. března: Ranní minima kolem 7 až 3 °C, odpolední maxima okolo 12 až 16 °C. Velká oblačnost, v odpoledních hodinách pravděpodobně s deštěm (všude).
Nemáte-li v oblibě oblohu namodro a teplo (a s takovým počasím související vyšší počet lidí na „čerstvém“ vzduchu), numerické modely pro Vás mají dobrou zprávu. Přinejmenším do Velikonoc totiž vidí převážně podprůměrné teploty s možným výskytem sněhánek i v nejnižších polohách a nedostatek stoprocentně biologického, geneticky nemodifikovaného vitaminu D neboli převahu oblačnosti nad slunečními paprsky.