Do ulic i rekreačních zón se vracejí cyklohlídky městské policie
Cyklohlídka Městské policie Most. Foto: město Most
Most

Most – S příchodem teplého počasí městská policie opět posiluje pěší hlídky v problémových lokalitách, na sídlištích, v parcích a ve volnočasových areálech. Lidé zde budou moci potkat více pěších hlídek strážníků i asistentů prevence kriminality. Do volnočasových areálů vyjíždějí cyklohlídky a motocyklohlídky.


„Víme o tom, že se lidé cítí bezpečněji, když potkávají pěší hlídky strážníků, na léto proto opět posilujeme pěší hlídky hlavně v problémových lokalitách a na sídlištích. Na pěší hlídky strážníků přímo v lokalitě Stovek vypisujeme přesčasy, a daří se nám díky tomu pokrýt tuto lokalitu v podstatě 24 hodin denně, po celé léto,“ uvedl Jaroslav Hrvol, ředitel Městské policie Most.

Strážníci se při hlídkové činnosti zaměřují především na popíjení alkoholu na veřejném prostranství, znečišťování veřejného prostranství, odkládání odpadu ke kontejnerům, v noci pak na porušování nočního klidu v okolí restaurací nebo noční vysypávání kontejnerů.

Pochůzky vykonávají také strážníci ve vozidlech, tzv. motohlídky, které přejíždějí mezi stanovenými lokalitami, strážníci vystoupí z vozidla a vykonají obchůzku. V letních měsících mohou lidé potkat také strážníky na kolech – cyklohlídky a strážníky na motocyklech – motocyklohlídky. „Výhodou těchto hlídek je, že se dostanou na místa, na která se nedostanou strážníci ve vozidle, a pěší hlídky by je procházely mnohem déle. Jsou to například parky, zahrádkářské kolonie nebo volnočasové areály. Cyklohlídky a motocyklohlídky také mohou reagovat rychleji než pěší hlídky v případě oznámení na linku 156,” vysvětluje využití jízdních kol a motocyklů k hlídkové činnosti v Mostě ředitel městské policie Jaroslav Hrvol.

S pěší hlídkovou činností v sociálně vyloučených lokalitách pomáhají strážníkům také asistenti prevence kriminality. Od května jich městská policie zaměstnává 18. „U asistentů prevence kriminality klademe důraz na školení a vzdělávání, aby věděli, jak postupovat v různých krizových situacích, se kterými se mohou na ulici potkat. Kromě běžného vzdělávání mají asistenti pravidelná školení poskytování první pomoci včetně použití defibrilátoru, kurzy sebeobrany, instruktáž ke sběru a likvidaci injekčních stříkaček nebo cvičení komunikace s veřejností a spolupráce se strážníky městské policie,“ vysvětlila Veronika Loucká, manažerka prevence kriminality.

Asistenti prevence kriminality si proto umí poradit v řadě nestandardních situací, aniž by museli na místo volat strážníky. Jejich přítomnost v ulicích oceňují především obyvatelé sociálně vyloučených lokalit. Podle průzkumu pocitu bezpečí městské policie také jejich působení v problémových lokalitách zvyšuje pocit bezpečí obyvatel.

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru