Litvínov – Jednotka sboru dobrovolných hasičů města Litvínova má nové vozidlo. Scanii upravenou na zakázku slavnostně dostali v pondělí odpoledne. Na vozidlo významně městu přispěl Unipetrol.
Dobrovolní hasiči v Litvínově, kteří ročně zasahují zhruba u pěti desítek událostí v průmyslově exponované oblasti, disponovali až do teď zastaralou technikou pocházející ze 70. a 80. let (o zásahové technice píšeme zde). A ani ta nebyla pořizována jako nová. Nynější dar pro ně proto může působit jako zjevení. Jejich garáž teď ale bude vypadat úplně jinak. Vedle speciálního požárního automobilu na podvozku tatry T 815, který jim věnuje Hasičský sbor Ústeckého kraje, tak bude stát nyní nejmodernější technika. Už také dostali od města nový dopravní automobil, někdejší mobilní služebnu městské policie.
Video
https://www.youtube.com/watch?v=FVKYKUFP2us
Scania vyšla na více než sedm milionů, s Unipetrolem město podepsalo vloni darovací smlouvu na 2,85 milionu korun. Zbytek šel z městské pokladny. Nové technice v pondělí požehnal i farář, přišli se na ni podívat pozvaní hosté i veřejnost. A starostka Kamila Bláhová si překvapeně prohlédla malou nálepku na předku vozidla. Jeho jméno je totiž – Kamča.
„Děkujeme Unipetrolu za finanční podporu, která nám pomohla zakoupit tolik potřebné hasičské auto a vylepšit tím vybavenost hasičské zbrojnice. Věříme, že spolupráce na úseku bezpečnosti a krizového řízení bude s Unipetrolem pokračovat i nadále,“ říká k podpoře ze strany Unipetrolu Kamila Bláhová, starostka města Litvínov.
„V říjnu loňského roku jsme společně podepsali darovací smlouvu, která přispěla k nákupu nového vozu, a jsem rád, že se podařilo auto tak rychle vyrobit a předat,“ doplňuje Tomáš Herink, člen představenstva skupiny Unipetrol zodpovědný mimo jiné za řízení ochrany zdraví a procesní bezpečnosti a HZS.
Jednotka sboru dobrovolných hasičů města Litvínova vznikla v roce 1999 a navázala na dlouhou tradici litvínovských hasičů, jejichž mateřská organizace Český sbor dobrovolných hasičů vznikla v roce 1924. Dnes má 14 členů.
Foto
Nová cisternová automobilová stříkačka je vybavená požárním čerpadlem se jmenovitým výkonem 2 000 l min-1. S ohledem na možný výskyt povodní v hasebním obvodu, je CAS postavena na automobilovém podvozku s brodivostí nejméně 750 mm při pomalé jízdě klidnou vodou. Technická životnost CAS je nejméně 16 let, a to při běžném provozu u jednotky požární ochrany s ročním kilometrovým průběhem do 10 000 km. Po celou tuto dobu je CAS plně funkční