Litvínov - Hrál v několika filmech po boku těch nejlepších. Začínal v Libereckém divadle F. X. Šaldy. Později založil Branické divadlo pantomimy. Je autorem nebo alespoň spoluautorem několika divadelních her. Většinu z nich režíroval, na některých se podílel jako choreograf, v mnoha i hrál. V Docela velkém divadle se z hostujícího herce stal hostující režisér. Antonín Klepáč.
Jsi režisér pohádky, která má v sobotu, 2. března premiéru. Můžeš nám k té pohádce něco říct?
My tomu říkáme DŠB, a je to Dlouhý, Široký a Bystrozraký. Myslím, že je to pohádka, kterou znají všichni rodiče, a i větší děti, možná i ty nejmenší. A právě proto jsme si tento titul vybrali, protože přitáhneme k nám do divadla nejenom malinký děti, ale i ty větší, dospělý, možná i babičky a dědečky.
Začínal jsi v Liberci, kde jsi jako herec začínal v divadle F. X. Šaldy, dnes režíruješ v litvínovském divadle. Jak ses k tomu dostal?
Tak já jsem po mnoha letech, kdy jsem odešel z Liberce a nastoupil jsem v Praze v divadle Ateliér ve Spálený. Později jsme s kolegou založili divadlo v Braníku, divadlo pantomimy a později jsem dostával nabídky i režírovat, loutková představení. A na základě toho jsem pak dostal nabídku do Mostu, do divadla Rozmanitostí, kde jsem nastoupil jako umělecký šéf a vlastně jsem režíroval několik let pohádky, ale loutkové. A tam jsem se taky poprvé setkal s Dlouhým, Širokým a Bystrozrakým, ovšem ti herci byli dřevění, takže to pro mne byla taková jednodušší práce. Protože oni neodmlouvají, poslouchají a dělají přesně to, co chci. Což tady, až přijdete na premiéru, uvidíte je možná trošku jinak.
A je něco, co tě na té pohádce ještě překvapilo?
Mě už moc věcí nepřekvapí, ale překvapili mě herci z divadla. Protože oni denně hrají, dopoledne, odpoledne, večer a mezitím zkoušíme. A oni jsou vždy perfektně připravení a plní elánu a nikdo z nich není unavenej, což je asi taky mládím a tím, že mají to divadlo rádi.
Takže premiéra hry v sobotu, 2. března v 16 hodin v Docela velkém divadle v Litvínově.